Hazırsanız "baş"lıyoruz!

Fotoğrafçılık, Uncategorized

En İyi 6 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

2 min read

Akıllı telefonların teknolojilerinin her gün gelişmesiyle birlikte fotoğrafçılık artık neredeyse herkesin ilgi alanı oldu. Peki, çektiğiniz fotoğrafları çok kısa sürelerde, çok karmaşık bilgiler olmadan düzenleyebileceğinizi söylesek? Hem de ücretsiz olarak. İşte en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1-SNAPSEED

Favori önerimiz açık ara Snapseed. Google tarafından geliştirilen Snapseed’in en güzel yanlarından biri arayüzünün sade olması.

İsterseniz, Photoshop’ta veya Lightroom’da yapabildiğiniz birçok teknik işlemi Snapseed’de yapabilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın kendine ait otomatik düzenleme efektleri ile saniyeler içerisinde çok başarılı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Hatta bir akıllı telefon ile çektiğimiz bir fotoğrafın Snapseed otomatik filtre özelliği ile düzenlemiş hâlini de aşağıya bırakıyoruz. Karar sizin. Kullandığımız filtreyi merak eden bize DM’den ulaşabilir 🙂

2-ENLIGHT PHOTOFOX

Alışılmışın dışında efsane efektler sunan bir uygulama: Enlight PhotoFox. Hatta gökyüzü hareketlendirme, dalga etkisi oluşturma gibi seçeneklerle fotoğraflarınızı canlandırmanız da mümkün. Uygulamanın, Apple Tasarım Ödüllü olduğunun da altını çizelim.

3-VSCO CAM

Uygulama hem video hem de fotoğraf düzenleme için kullanılabiliyor. Birçok efekt sunan VSCO CAM ile ücretsiz bir şekilde etkileyici görseller oluşturabilirsiniz.

4-CAMERA + 2

Uygulama, temel seviyedeki tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Çok güzel ve öne çıkan bir diğer özelliği ise derinlik algısı (Bokeh Etkisi) ve Macro modu özellikleri. Hemen denemek için acele edin. Farkı göreceksiniz.

5-A COLOR STORY

Işık ayarlarında fark yaratan oldukça başarılı bir uygulama. Fotoğrafın en önemli iki ögesi olan ışık ve renk konusunda detaylı düzenlemeler yapmanızı sağlıyor. Şu sözü hatırlatmadan geçemeyeceğiz: “Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür.”  Vernon Trent

6- PRO HDR X

Bir fotoğrafçı, iddialı bir ışıktan başka ne isteyebilir ki? Canlı efektleri ve HDR etkisi ile öne çıkan Pro HDR X uygulaması, fotoğraflarınıza kişilik katmak için favori önerilerimizden biri.

Daha fazla ipucu ve bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın. Önerdiğimiz uygulamaların kullanımları ile ilgili de blogta çok yakında yeni bir içerik paylaşıyor olacağız. Tabii sosyal medya hesaplarımızda da fotoğraf düzenleme videoları yayınlayacağız. Takipte kalın!

Sosyal medya hesaplarımız:

Instagram: @sulebasmedya

LinkedIn: Şule Baş Medya

Şule Baş

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir